Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek

V zimním období míváme podstatně vetšinou podstatně suší pokožku než v létě a je také třeba jí věnovat jinou péči.Pokožka bývá podrážděnější a může svědit.Povrch bývá drsnější ne jindy.I když je pravda ,že letošní zima není tak mrazivá,ale mnoho znás jezdí na hory a i tam je třeba na pleť myslet.

Nejúčiněji můžeme ošetřit pleť v zimním odbobí takto :

  • pealing
  • následné nanesení hydratačního nebo výživného přípravku,pokud možno s co nejmenším obsahem vody

Pravidelné používání peelingu udržuje pokožku jemnou a hebkou,vyhlazenou a pružnou.Odstranění povrchových odumřelých buněk pokožky zajistíme maximální využití hydratačních a výživných složek z použitých krémů a emulzí.

Nezapomínejte na dekolt a poprsí.

Obrazek

Pleť se loupe a stahuje

V létě bylo všechno v pořádku, ale během studených dní se pleť stahuje a uvolňují se jemné šupinky kůže.

Důvod: Pleť se ještě nepřizpůsobila zimním podmínkám. Někdy to trvá i několik týdnů, než se adaptuje. Jak hluboká je tato změna, potvrdila studie jedné kosmetické firmy Testy v arizonské poušti a ve městě New York ukázaly, že obyvatelé pouště mají překvapivě více zvlhčenou pokožku než obyvatelé velkoměsta. Pleť se tedy umí lépe vyrovnat se stálým suchem než s kolísajícími teplotami.

Řešení: Krémy, které obsahují tuk a dodávají pokožce vlhkost. Pleť dostane látky, které potřebuje pro základní výživu buněk. Zároveň vzniká jemná vrstva chránící pokožku před nepříznivými důsledky výkyvů teploty. Důležité během studených slunečných dní: naneste i krém na ochranu před chladem, protože UV záření zničí ochranné tuky a bílkoviny.

Pleť působí unaveně

Málo spíte, nebo hodně kouříte. Pleti chybí růžový nádech, vypadá mdle a je bledá.

Důvod: Narušená životospráva. Odumřelé částečky pleti se neodstraňují, pleť je stále hrubší a působí unaveně. Kromě toho nikotin aktivuje enzymy, které odbourávají kolagen. Tkáň pak nedokáže dobře hospodařit s vodou a ztrácí pružnost.

Řešení: Snažte se spát aspoň 7 hodin denně. A opravdu už přestaňte s kouřením. Hydratující séra s peelingovým účinkem pomáhají udržovat póry čisté, zjemní celou tvář. Jako osvěžení použijte gelové masky.

Dobrý trik: hydratační krémy s perličkovými pigmenty opticky vyhladí vrásky. S pomocí antioxidantů (například vitaminů C a E) chrání pleť před škodlivými volnými radikály, které se ve zvýšené míře tvoří při kouření.

Pleť reaguje citlivě

Pleť je drsná, svědí a loupe se. Po sprchování se na tváři objevují červené skvrny.

Důvod: Čištění pleti berete skutečně vážně. Častý kontakt s vodou, silné čisticí přípravky a peeling odebraly pleti ochranný maz. Proto se správný poměr vlhkosti narušil a pleť vysychá.

Řešení: Nejdůležitější je čištění pokožky produkty, které se přizpůsobí jejímu pH. Ochranné krémy se postarají o to, že pleť své nedostatky vyrovnává. Dokonce vytváří vlastní látky na udržování vlhkost pokožky.

Vrásečky se mění na vrásky

Pleť je dnes sušší než před 5 lety a vrásky jsou hlubší. Navzdory tomu, že se o pleť staráte intenzivněji než dříve, musíte se přes den krémovat častěji.

Důvod: Schopnost pleti udržovat vlhkost klesá s přibývajícími lety. Tkáň se ztenčuje a ztrácí pružnost. Také mazové žlázy jsou méně výkonné. Milovnice slunce to pocítily jako první - jejich opálená pokožka je velmi vrásčitá.

Řešení: Používejte krémy s kyselinou glykolovou. Podle nejnovějších výzkumů nepomáhá pleti jen udržovat vlhkost a zkvalitňovat její ochrannou schopnost, ale díky lehkému peelingovému efektu podporujte i regeneraci buněk. Kromě toho chrání před UV zářením.


SOS tipy pro suchou pleť

* Dobré klima - vhodných je 40-60 % vlhkosti vzduchu. Pokud je tato hodnota nižší,vzduch odebírá pokožce vodu. Zabráníte tomu vlhkými ručníky rozvěšenými v místnosti, zvlhčovači vzduchu a větráním.

* Pít, pít, pít - kdo málo pije, bude mít rychle unavenou pleť. Jezte ovoce a zeleninu, pijte 2 litry neslazené vody nebo ovocného čaje.

* Jemná sprcha - krátce se osprchujte ve vlažné vodě se sprchovým olejem. Pak se natřete mastným tělovým krémem.

* Plnou parou na tvář - napařujte pleť 10 minut nad odvarem z heřmánku.

čerpáno / Blesk ,Kosmetická poradna,Avon kosmetika

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Péče o pokožku v zimě

(Sylva, 16. 12. 2012 8:21)

Ahoj,
pokud ještě neznáte nabídku Oriflame, navštivte naše stránky www.oriflame365.cz a objevte luxusní a kvalitní výrobky. Navíc se můžete stát členem Oriflame a nakupovat si kosmetiku z pohodlí domova se slevou 23%.

Bambucké máslo

(Pavla, 20. 11. 2012 20:37)

Ahoj,
já jsem spokojena s kosmetikou Oriflame. Teď nabízejí na zimu pleťový krém s bambuckým máslem, který je právě pro toto období výborný. Hlavně kdo má citlivou pleť, by se měl poohlížet po krémech právě s bambuckým máslem.
www.oriflame-morava.cz