Jdi na obsah Jdi na menu
 


Každý člověk je jiný,to je věc již dávno známá,ale i každá pleť je jiná a potřebuje různá ošetření a trpí jiným problémem.

Pouze o malých některých dětech se dá říct ,že mají normální pleť.

Proto se budeme snažit Vám přiblížit co které složka používaná často v kosmetice má za účinky a to ať žádoucí či nikoliv.

Budeme rádi pokud přidáte také svojí troškou a přiložíte svoje znalosti,informace a zkušenosti k danému tématu.

ObrazekAloe Vera

je známá mnoho tisíc let a dodnes je populární jako tišící a hojivý prostředek na odřeniny a popáleniny. Pomáhá při léčbě alergie, aftů,akné,lupenky.Je nejznámější její protizánětlivé a klidnící učinky.

ObrazekŠalvěj lékařská

se užívá jako prostředek proti pocení, zvláště je-li nervového původu.Omezuje sekreci potu a mléka; zevně jako adstringens, antiseptikum a fungicidum.

ObrazekHeřmánek pravý/Chamomilla..lidově Kamilka

obsahové látky mají protizánětlivé a protialergické účinky.Velmi často se používá ve vlasové kosmetice pro blond vlasy.Heřmánek je prostředkem k léčení nemocí kůže a sliznic, zejména zánětů. Z tohoto důvodu se často přidává do mastí s hojivými účinky, do pleťových prostředků, olejových lázní a mýdel.

ObrazekPropolis – včelí tmel

Propolis je látka, která je včelami vytvářena téměř výlučně vně úlu z pryskyřic stromů
a keřů. Včely jej hromadí na svých končetinách ve formě košíčků a vnáší do úlu.Jeho význam nacházíme v medicíně, hlavně v lidovém léčitelství pro jeho baktericidní a protivirový účinek. Taktéž má významnou úlohu v kosmetice, přídává se do pleťových krémů, mastí a masek.

Pozor, v některých případech může vyvolat alergie!

ObrazekVitamín E 

Ty samé účinné látky, které chrání srdce, prospívají i pleti. Vitamin E zachytává volné radikály, které v těle vznikají vlivem slunečního záření a škodlivých látek v životním prostředí. Velmi účinně tak zpomaluje stárnutí pleti a především omezuje vznik vrásek.

Vzácné rostlinné oleje mohou rozmazlovat pokožku obličeje i těla. Rychle se vstřebávají a zásobují pokožku chybějící vlhkostí .Vyrovnávají tím vrásky vznikající na suché pokožce. Příjemným vedlejším efektem je, že pleť ošetřená olejem vypadá jemně a získává sametový lesk. Nenasycené mastné kyseliny stabilizují kyselý povrch pokožky, který je narušený především u lidí s velmi citlivou pletí. Kromě tělových olejů se prodává i mnoho olejových přísad do koupele. Olejová kúra vrací vlasům ztracený lesk a vyhlazuje jejich narušenou strukturu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář